چاپ        ارسال به دوست

وضعیت قرمز کل شهرهای استان آذربایجانغربی بجز یک شهر

دکتر جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجانغربی روز شنبه 23 مرداد ماه سالجاری در برنامه رادیویی سلام یاشاییش با تاکید بر آمار بالای فوتی بعلت کرونا در استان گفت : به زودی وضعیت استان آذربایجانغربی در خصوص بیماری کرونا مشابه استان خوزستان می شود .

وی افزود : تعداد مراجعات بیماران به مراکز 16 ساعته خیلی زیاد شده بطوریکه تعداد مراجعات از 500-600 نفر به 4500 نفر رسیده که آمار فزاینده ای می باشد .

دکتر آقازاده اضافه کرد : ظرفیت بیمارستان های طالقانی ، امام خمینی (ره) ، امام رضا (ع) و بیمارستان مطهری که جدیدا به بیمارستان کرونایی افزوده شده تکمیل شده و سایر بیمارستانها اعم از دولتی و خصوصی نیز بیماران کرونایی را پذیرش نموده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان افزود : تعداد بیماران در بخشهای ICU افزایش یافته و آمار فوتی در استان دو رقمی شده است.

این مقام مسئول در ادامه یادآور شد : در صورت عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی توسط مردم عزیز استان ، تعداد فوتی خیلی بیشتر خواهد شد.

وی با تاکید بر نیاز اورژانسی به نیروی انسانی و کادر پرستاری در بخشها گفت : برای مرتفع نمودن کمبود کادر پرستاری، امروز از دانشجویان ترم آخر پرستاری در بخشها استفاده خواهیم کرد.

دکتر آقازاده با اشاره به مصاحبه خودشان در برنامه تلویزیونی در خصوص نیاز به نیروی انسانی گفت : قبلا در برنامه تلویزیونی نیاز به کادر پرستاری را یادآور شده و حتی از همکاران بازنشسته این صنف نیز دعوت به همکاری نموده ام .

این مقام مسئول یادآور شد : مردم عزیز استان می توانند از طریق رعایت پروتکل های بهداشتی از افزایش بار کاری این عزیزان خودداری نمایند.

دکتر آقازاده ضمن تقدیر ویژه از کادر سلامت استان افزود : کادر سلامت در حال جانفشانی می باشند و از همه توان خود برای مبارزه با کرونا استفاده می کنند.

دکتر آقازاده با تاکید بر وجود عادی انگاری بیماری کرونا در جامعه گفت : برای مبارزه با کرونا دور همی ها ، مهمانی ها ، تجمعات در پارکها باید حذف شود چون دور همی ها باعث سرایت و تولید کننده بیمار هستند.

وی در ادامه ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام عاشورای حسینی گفت : مسئولین استانی با نظارت بر رعایت پروتکلهای بهداشتی و مردم عزیز استان با پرهیز از شرکت در تجمعات بخصوص در ایام محرم از سرایت بیماری جلوگیری کنند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجانغربی در نهایت به فرمایش مقام معظم رهبری هر خانه یک حسینیه تاکید نمود و افزود : از مردم عزادار عزیز استان درخواست می کنم که از شرکت در تجمعات عزاداری پرهیز نموده و از برنامه های صدا و سیما که برای ایام عزای حسینی تهیه شده استفاده نمایند و در صورت شرکت در مراسمات عزاداری ، حتما پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمایند.
١٠:٥١ - يکشنبه ٢٤ مرداد ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨٠١٢    /    تعداد نمایش : ٥٠٧١