چاپ        ارسال به دوست

نمایشگاه کتاب 1402

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سه‌شنبه(۲۷ دی‌ماه) در حاشیه اختتامیه بیست و دومین جشنواره صنعت چاپ در پاسخ به سوال خبرنگار ایبنا درباره انتخاب مکان نمایشگاه کتاب ۱۴۰۲ عنوان کرد: از مدتی قبل، مکاتباتی با شورای شهر و شهرداری تهران داشتیم و نیازهای نمایشگاه کتاب درباره فضای مسقف و خدمات مورد نیاز خود را مطرح کردیم.
 
وی افزود: در نامه‌ای که تابستان به شهرداری تهران ارسال کردیم، گفته بودیم اگر می‌خواهند در «شهر آفتاب» میزبان نمایشگاه باشند، شرایط این مجموعه را به شرایط  ما ـ معاونت امور فرهنگی و مجری برگزاری نمایشگاه ـ نزدیک کنند تا بازدیدی هم داشته باشیم.
 
احمدوند با اشاره به بازدیدی که چند روز گذشته از مجموعه شهر آفتاب انجام شد، توضیح داد: در این بازدید مشخص شد وضعیت شهر آفتاب نسبت به قبل فعال شده و در حال پیشرفت است؛ البته از مصلی هم بازدید داشتیم و شرایط مصلی را برای برگزاری نمایشگاه دقیق‌تر می‌دانیم.
 
معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مصلی گفت: وضعیت مصلی نسبت به چند ماه گذشته نیز پیشرفت‌هایی داشته است.
 
احمدوند با اشاره به طرح انتخاب مکان برگزاری نمایشگاه در شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب، گفت: در نشست اخیر که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همراه بود، قرار شد با مشورت‌هایی در شورا و صنف، جمع‌بندی نهایی برای انتخاب مکان نمایشگاه کتاب انجام و بعد تصمیم‌گیری شود؛ در این زمینه هنوز تصمیم‌گیری نهایی صورت نگرفته است اما امیدواریم تا اوایل بهمن بتوانیم گزینه نهایی را اعلام کنیم.
 
وی همچنین درباره زمان برگزاری نمایشگاه گفت: با توجه به اتمام ماه مبارک رمضان در اوایل اردیبهشت، به فرصتی نیاز داریم تا نمایشگاه آماده شود و احتمال دارد که نمایشگاه در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت برگزار شود.
 
معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره میهمان ویژه نمایشگاه نیز توضیح داد: کشورهای هند، ترکیه و تاجیکستان گزینه‌های اصلی این رویداد هستند اما نهایی‌نشده و در دیدار با سفرای کشورها در هفته آینده این موضوع نهایی می‌شود.
 
احمد‌‌وند، درباره همزمانی برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب با سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: این موضوع در شورای سیاستگذاری در حال بررسی است؛ رضایتمندی مردم و ناشران شرط اصلی است که این نمایشگاه‌ها همزمان برگزار شوند یا خیر، در این زمینه سال آینده حتما نمایشگاه مجازی کتاب و نمایشگاه حضوری را خواهیم داشت اما همزمانی برگزاری آن‌ها در دست بررسی است.

لینک خبر


٠٩:٣٣ - 1402/01/26    /    شماره : ٥٢٠٠١    /    تعداد نمایش : ٢٠خروج
access deny
access deny
access deny