درب اصلی ورودی دانشگاه علوم پزشکی
تاریخ : 31 خرداد 1403 ساعت : 05:05:05
لوگوی شعار سال
  • 1403/03/12 - 18:56
  • - تعداد بازدید: 276
  • - تعداد بازدیدکننده: 266
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /Z3p8
به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

احداث۱۶۱ پروژه بهداشتی و درمانی در استان در دستور کار دولت سیزدهم

شنبه 12 خرداد 1403 مرکز جامع خدمات سلامت روستایی قره حسنلو افتتاح شد .

استاندار آذربایجان غربی در حاشیه افتتاح این مرکز جامع و در گفت و گو با خبرنگار صدا وسیما گفت: اولویت اصلی ارائه خدمات در دولت شهید آیت الله رئیسی بحث ارتقای سلامت و بهداشت در مناطق کم برخوردار و به ویژه در مناطق روستایی بود.

وی ادامه داد: براساس همان سیاست دولت و با مطالعات صورت گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی استان احداث ۱۶۱ پروژه در حوزه بهداشت در سفرهای شهرستانی و براساس اولویت بندی عملیات احداث آن ها آغاز گردید.

استاندارآذربایجان غربی با بیان اینکه این پروژه ها عمدتا شامل مرکزجامع خدمات سلامت پایگاه سلامت، مرکز اورژانس در سراسر استان بود اظهار کرد: خوشبختانه ۶۰ پروژه مورد ازاین پروژه ها مورد بهره برداری قرار گرفته و ۱۰۱ پروژه نیز در حال احداث می باشند که ۹۰ درصد آن ها تا هفته دولت و مابقی نیز تا دهه فجر اتمام و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

دکتر معتمدیان در ادامه افزود: در حوزه درمانی هم احداث چند بیمارستان نیز در دستور کار بود که بیمارستان های شاهین دژ و شهید سلیمانی پیرانشهر مورد افتتاح قرار گرفت و بیمارستان نقده و اشنویه نیز در حال احداث بوده که به زودی شاهد افتتاح آن ها خواهیم بود.

وی بیان کرد: جهت رفع کمبود مشکلات تخت بیمارستانی درمرکز استان نیز دو اقدام انجام شده که بیمارستان شهید بهشتی از جمله آن ها بود که با توجه به تغییر کاربری و پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی احداث این پروژه راکد مانده بود که با سفر رئیس جمهور و تغییر کاربری صورت گرفته در این پروژه در قالب بیمارستان ۴۵۰ تختخوابی قابل ارتقا به ۶۰۰ تختخوابی درآینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

دکتر معتمدیان در ادامه افرود: با مذاکرات صورت گرفته با سازمان برنامه و بودجه واخذ مجوز از وزارت بهداشت در منطقه جهتلوی ارومیه انشالله شاهد آغاز  عملیات احداث بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی در شهر ارومیه خواهیم بود.

استاندار آذربایجان غربی گفت: بعداز تکمیل مراحل قانونی انشالله عملیات احداث این بیمارستان آغازمی شود.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,آخرین اخبار,گالری
  • کد خبر : 6843
کلمات کلیدی
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
تنظیمات قالب