درب اصلی ورودی دانشگاه علوم پزشکی
تاریخ : 31 خرداد 1403 ساعت : 07:04:18
لوگوی شعار سال
  • 1403/03/19 - 18:12
  • - تعداد بازدید: 842
  • - تعداد بازدیدکننده: 789
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
  • /Zer8
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

افتتاح سومین پایگاه اورژانس ۱۱۵ بانوان آذربایجان‌غربی در شهرستان بوکان

امروز شنبه ۱۹ خردادماه ۱۴۰۳؛ سومین پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی ۱۱۵ بانوان آذربایجان‌غربی در شهرستان بوکان، با حضور دکتر محمدامین ولی زاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان غربی، نیّر الهامی مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی، دکتر محمد قسیم عثمانی نماینده مردم شهرستان بوکان در مجلس شورای اسلامی، دکتر صنعتی فرماندار شهرستان بوکان، دکتر حسین زاده مدیر شبکه بهداشت و درمان، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار بوکان، اعضای مجمع خیّرین سلامت و جمعی از روسای ادارات و سایر مسئولین شهرستانی افتتاح گردید.

در آئین افتتاحیه، دکتر ولی زاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان غربی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله رئیسی و همراهان شهیدش اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل جدید آمایش سرزمینی اورژانس‌های پیش‌بیمارستانی مبنی بر توسعه ۳۰ درصدی پایگاه‌های اورژانس بانوان نسبت به کل پایگاه‌ها، اورژانس آذربایجان‌غربی از جمله مراکز پیشتاز در بین مراکز اورژانس کشور است.

وی افزود: با توجه به ضرورت و نیاز به حضور بانوان در ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی در شرایط بحرانی و تخصصی و نیز جهت بهبود خدمت رسانی و کسب رضایت مردم عزیز و پیگری ها و حمایت‌های سازمان اورژانس کشور و دانشگاه علوم‌پزشکی استان، امروز سومین پایگاه اورژانس ویژه بانوان آذربایجان‌غربی را در شهرستان بوکان افتتاح خواهیم کرد.

نیّر الهامی مدیرکل امورزنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی نیز در این مراسم گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی زمینه لازم برای حضور زنان در عرصه‌های مختلف جامعه فراهم شد اکنون نیز وظیفه خود می‌دانیم تا زمینه‌های بیشتری برای مشارکت بیش از پیش بانوان در جامعه فراهم کنیم.

دکتر صنعتی فرماندار شهرستان بوکان نیز در این مراسم به بیان وضعیت عرصه سلامت بوکان پرداخت و گفت: مشکلاتی در شهرستان بوکان در بخش بهداشت و درمان وجود دارد که نگاه ویژه و حمایت هرچه بیشتر مسئولین استانی را از عرصه سلامت شهرستان می طلبد.

دکتر عثمانی نماینده مردم شهرستان بوکان در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر ویژه از حمایت های رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نسبت به شهرستان بوکان اظهار داشت: با توجه به رشد جمعیت و شرایط خاص این شهرستان‌ها در چند سال اخیر لازم است نسبت به مطالبات عمومی جامعه و کم کردن فاصله مردم و حاکمیت در جهت رفع نیازهای اساسی مردم در بسیاری از حوزه ها اقدامات جدی صورت گیرد از جمله عرصه سلامت و در انتخابات پیش رو باید نگاه ما بر این باور باشد که تمام جامعه به عملکرد ما نگاه می‌کند و با تلاش و باور خود این امر را شتاب دهیم.

وی گفت: انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در تیرماه سال جاری بیش از همه به بصیرت، تلاش و جدیت نیاز دارد که آن هم به وسیله مردم و با اقدامات سازنده مسئولین رقم خواهد خورد.

در این آئین دکتر حسین زاده مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوکان نیز به بیان وضعیت عرصه سلامت در حوزه اورژانس ۱۱۵ بوکان پرداخت و گفت: طبق آمار میانگین رسیدن اورژانس 115 بر بالین بیمار در سطح استان برای حوادث شهری ۱۱ دقیقه و جاده ای ۱۲ دقیقه است منتهی در بوکان این میانگین متفاوت است به طوری که برای حوادث شهری ۸ دقیقه و جاده ای ۱۰ دقیقه می باشد و این عملکرد مطلوب پرسنل فوریت های پزشکی، در سطح استان پیشتاز و الگو است.

وی افزود: بوکان امروز سومین شهر استان بعد از ارومیه و پیرانشهر است که مجوز راه اندازی اورژانس پیش بیمارستانی (۱۱۵) بانوان برای آن صادر شده است که با فراهم نمودن مکان مستقل و زیرساخت ها لازم امروز این پایگاه جهت ارائه خدمات به بانوان افتتاح می شود .

در این مراسم از تلاشهای دکتر حسین زاده مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان و یکی از خیرین شهرستان به جهت حمایت از اقدامات خیریه شورای خیرین سلامت و جلب و جذب مشارکتهای خیرین تقدیر بعمل آمد .

همچنین از تعدادی از همکاران دانشکده پرستاری بوکان به جهت کسب رتبه عالی دانشکده در اعتبار بخشی وزارتی انجام شده برای دو سال متوالی تقدیر شد .  

گفتنی است اولین پایگاه اورژانس بانوان در تیر سال 1402 در پیرانشهر ، دومین پایگاه در مرداد سال 1402 در ارومیه و سومین پایگاه در سال 1403 در بوکان راه اندازی شده است .  

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,آخرین اخبار,گالری
  • کد خبر : 6968
کلمات کلیدی
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

تصاویر

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
تنظیمات قالب