درب اصلی ورودی دانشگاه علوم پزشکی
تاریخ : 31 فروردین 1403 ساعت : 07:27:14
لوگوی شعار سال
  • 1403/01/01 - 08:00
  • - تعداد بازدید: 919
  • - تعداد بازدیدکننده: 869
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
  • /appsettingFree
به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

پیام نوروزی دکتر محمد امین ولی زاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان غربی

بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلّب الْقلوب و الْأبْصار یا مدبّر اللّیْل و النّهار یا محوّل الْحوْل و الْأحْوال حوّلْ حالنا إلی أحْسن الْحال 

فرا رسیدن سال 1403 خورشیدی ، بهار طبیعت و عید نوروز باستانی که مقارن با بهار قرآن و ماه مبارک رمضان گردیده است را خدمت همکاران عزیز در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ، شورای دانشگاه، هیات امنای دانشگاه، معاونین و هیات رئیسه دانشگاه،مدیران، اعضای هیات علمی و کلیه کارکنان اعم از گروه پرستاری، پاراکلینیک، نیروهای اداری و پشتیبانی در تمامی حوزه ها و سطوح دانشگاه و شبکه های بهداشتی درمانی در شهرستانها و دانشجویان عزیز تبریک می گویم و از درگاه احدیت آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما را خواستارم.

سال 1402 با تمام تلخیها و شیرینیهایی که داشت به اتمام رسید و سال 1403 خورشیدی آغاز شد.

در سال 1402 علی رغم تمام مشکلاتی که دانشگاه و پرسنل با آن مواجه بودند در سایه تلاش در تمام سطوح دانشگاه و حوزه ها اعم از حوزه آموزش، درمان، بهداشت، غذا و دارو، تحقیقات و فناوری، توسعه، دانشجویی فرهنگی و فوریتها برنامه های رو به رشد دانشگاه طی شد.

در سال 1402 در حوزه های مختلف کارهای زیادی انجام شد از جمله در حوزه آموزش شاهد بهره برداری از پروژه های آموزشی چون ساختمان کلاسها در ستاد، پروژه دانشکده پرستاری در نقده که توسط خیرین کلنگ زنی شد و در حال احداث است، جذب دانشجویان خارجی ، در سطح کشور در کلان منطقه دو ، حوزه سلامت معنوی و بین المللی سازی رتبه برتر توسط دانشگاه کسب شد، در حوزه درمان شاهد بهره برداری از بخشهای جدید، تجهیزات جدید و اضافه شدن تجهیزات بودیم .

تجهیز فاز توسعه بیمارستان 202 تخته خوابی نقده در حال انجام است تا  در سه ماه اول سال 1403 شاهد بهره برداری از دو بیمارستان فاز توسعه 202 تخته خوابی نقده و 85 تخته خوابی اشنویه باشیم.

توزیع نیروهای تخصصی در سطح استان با اولویت مناطق کم برخوردار انجام شده است.

سیاست دولت سیزدهم و اولویت اول وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی معیشت همکاران است و در همین راستا اولویت تیم مدیریتی  دانشگاه از ابتدا تامین معیشت همکاران بود و در حوزه معاونت توسعه در اجلاس آخر روسای دانشگاهها که دو هفته قبل در تهران برگزار شد دانشگاه علوم پزشکی از نظر وضعیت پرداختیهای پرسنل رتبه اول کشور را کسب کرد .

از هر گشایش اعتبار جهت پرداخت حقوق، مزایا، معوقات و همه امکانات رفاهی که در چهارچوب قانون است کوتاهی نشده و نخواهد شد.  در 23 اسفند ماه 1402حقوق و برخی از مزایای پرسنل پرداخت شد و بعد تعطیلات سال 1403 مابقی معوقات پرداخت خواهد شد.

در حوزه نیروی انسانی ، دانشگاه رتبه چهار ستاره را در تعالی نیروی انسانی کسب کرد.

در سایر حوزه ها  از قبیل معاونت غذا دارو علی رغم تمام مشکلات با حصول گشایشهای مالی برخی از معوقات شرکتهای دارویی پرداخت شد.

در حوزه تحقیقات و فناوری شاهد دو رویداد بسیار مهم در سال 1403 شامل کنگره بین المللی وانا و کنگره دانشجویی خواهیم بود که کنگره وانا برای کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا که در حدود 33 کشور است و در خصوص سلامت باروری و ناباروری با همکاری موسسه رویان برگزار خواهد شد و کنگره دانشجویی بصورت ملی در شهریور ماه برگزار خواهد شد .

کارگروه بین المللی سازی کلان منطقه 2 بر عهده دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی است و برای جذب دانشجوی خارجی با توجه به رنکینگ دانشگاه در سال 1402 فعالیتهای مفیدی مثل سفر به اقلیم کردستان عراق و قسمت عربی جمهوری عراق انجام شده است که  تفاهمنامه ای در خصوص تبادل دانشجو ، استاد و توریسم درمانی منعقد شد  و طی سفر کادر نظام پرستاری عراق به دانشگاه علوم پزشکی ارومیه تفاهم نامه ای نیز بابت تقویت سطح مهارت پرستاران عراق بسته شد .

دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی پروژه های عمرانی بسیاری در سال 1402 داشت و جزو رتبه برتر استان است که توسط مقام عالی استان تقدیر شد که لازم است از زحمات پرسنل حوزه منابع فیزیکی و دفتر فنی دانشگاه تشکرنمایم .

در خاتمه ضمن آرزوی سالی توام با موفقیت و سلامت برای تمامی همکاران و خانواده های محترمشان ، از درگاه احدیت برای روح درگذشتگان رحمت الهی را مسالت می نمایم .

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,آخرین اخبار
  • کد خبر : 3737
کلمات کلیدی
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
تنظیمات قالب