درب اصلی ورودی دانشگاه علوم پزشکی
لوگوی شعار سال
  • 1402/11/14 - 19:41
  • - تعداد بازدید: 655
  • - تعداد بازدیدکننده: 615
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
  • /appsettingFree
به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

افتتاح موسسه بهار نکو نمایندگی استان آذربایجان غربی

در سومین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی ( 14 بهمن ماه 1402 ) موسسه بهار نکو نمایندگی استان آذربایجان غربی در شهرستان ارومیه و در حوزه تحکیم بنیان خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی افتتاح شد .

درخواست برنامه ریزی توسط مراکز علمی کشور جهت سبک زندگی ایرانی اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب 

در آیین افتتاح ، حجت الاسلام طاهری رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان طی سخنانی گفت: مقام معظم رهبری دربیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تاکید براجرای چندین محور را داشتند که اولین محور آن علم بوده وانتظار ایشان تدوین برنامه های مدون برای پیشرفت علمی کشور است.
وی افزود: علاوه براین مساله مقام معظم رهبری  در بیانیه گام دوم انقلاب درخواست برنامه ریزی توسط مراکز علمی کشور جهت سبک زندگی ایرانی اسلامی را داشتند.
حجت الاسلام والمسلمین طاهری بیان کرد: افزایش امار طلاق جز مشکلات اصلی آذربایجان غربی محسوب می شود و اگر فکری برای حل این مساله نشود جز استان های با آمار بالای طلاق در کشور خواهیم بود و باید پیشگیری های لازم جهت تحقق این امر انجام شود.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گفت: آسیب های فضای مجازی و ازدواج های اینترنتی ازجمله آسیب های بزرگ جامعه بشری امروزی محسوب می شوند و دانشگاه ها بهترین مرکز جهت برنامه ریزی جهت جلوگیری از تحقق این امر در جامعه محسوب می شوند.
 وی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی از قبیل طلاق تنها معطوف به کشور ما نبوده و دربسیاری از کشورهای جهان درگیر این معظل هستند خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی تنها وظیفه رسیدگی به سلامت افراد را برعهده نداشته و می تواند در کاهش معظلات اجتماعی اثر گذار باشد و هیچ دانشگاهی به اندازه دانشگاه علوم پزشکی صلاحیت انجام این مساله را ندارد.
حجت الاسلام والمسلمین طاهری گفت: فضای مجازی امروزه به یک سبک زندگی در سراسر جهان تبدیل شده است ودانشگاه علوم پزشکی استان قابلیت جریان سازی فرهنگی در سراسر استان را دارد.
وی به ویژگی های مجموعه بهار نکو اشاره کرد وگفت: در این مجموعه به مدت ۵ سال برنامه زندگی و مهارت های زندگی مشترک به زوج های جوان ارائه می شود و تاکنون چنین مرکزی در استان وجود نداشته است.

موسسه بهار نکو نمایندگی استان آذربایجان غربی دومین نمایندگی استانی در کشور

حمزه ای نماینده گروه موسسات دانش بنیان خانواده بهار نکوی استان فارس درآئین افتتاح مرکز بهار نکو استان آذربایجان غربی گفت: مجموعه بهار نکو در سال ۱۳۸۹ براساس یک ضرورت در استان فارس و به دلیل افرایش طلاق های زیر ۵ سال زندگی مشترک تشکیل یافت که علت اصلی آن دخالت خانواده ها و توانمند نبودن زوجین در برابرآسیب ها بود.
 وی گفت:  در ابتدای امر یک برنامه ۵ ساله برای این مرکز تدوین شد و عملکرد آن مورد رصد قرار گرفت.
حمزه ای در ادامه افزود: با توجه به اینکه در زمان افتتاح این مرکز  در استان فارس بیشتر طلاق ها مربوط به زوج های جوان با کمتر از ۵ سال زندگی مشترک بود برنامه کامل و مدونی برای این زوجین تدوین و اجرایی گردید.
نماینده گروه موسسات خانواده بهار نکو فارس بیان کرد:  باتوجه به کاهش امار طلاق در زوجین با کمتر از ۵ سال زندگی مشترک در استان فارس نسبت به سایر استان ها، کارگروه ملی برای اجرای این طرح به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ و مقام معظم رهبری نیز بر اجرای این طرح توسط یک نهاد مردمی تاکید کردند.
وی با بیان اینکه  مجموعه بهار نکو دارای ۹ زیر مجموعه تخصصی است گفت: امید است این طرح دریک سال آینده در سراسر استان اجرایی شده تا شاهد تحکیم هرچه بیشتر بنیان خانواده ها در این استان باشیم.

حمزه ای از حمایتهای رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و اهتمام نهاد رهبری دانشگاه برای راه اندازی این موسسه در استان تشکر کرد .

 تاسیس مرکز بهار  نکو منشا آغاز حرکتهای مثبت جمعتی و پیشگیری از معظلات اجتماعی در استان

دکتر ریخته گر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی در آئین افتتاح مرکزبهار نکو استان آذربایجان غربی گفت: مساله بحران جمعیتی یکی از سه مساله ای است که کشور دچار مشکل درآن است وباید تمام تلاش خود را جهت جلوگیری از این مساله به کار گیریم.
وی گفت:شاخص فرزند آوری به ازای هرخانواده باید ۲.۱ باشد تا از چاله جمعیتی خارج شویم.
دکتر ریخته گر با بیان اینکه طلاق باعث به وجود آمدن سایر آسیب های اجتماعی می شود افزود:  اگر از یک آسیب اجتماعی جلوگیری شود از بحران های سلسله واری که به واسطه آن پدیدار می شود جلوگیری می شود.
وی افزود: بی اطلاعی از نحوه رابطه با همسر و عدم مهارت جهت مقابله با تنش های روحی واسترس های روزمره از جمله مشکلاتی است که نسل جوان باآن مواجه هستند ومتاسفانه آموزش های مناسب برای آن ها داده نشده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: مشکلات وناهنجاری های موجود در جامعه باعث شد تا معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان اقدام به تاسیس مرکز نوبهار در ارومیه نماید.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,آخرین اخبار,گالری
  • کد خبر : 2202
کلمات کلیدی
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

تصاویر

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
تنظیمات قالب