درب اصلی ورودی دانشگاه علوم پزشکی
لوگوی شعار سال
  • 1402/11/15 - 18:20
  • - تعداد بازدید: 260
  • - تعداد بازدیدکننده: 247
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /appsettingFree
به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

با تلاش جهادی همکاران دانشگاه علوم پزشکی شاهد بهره برداری از بسیاری پروژه های عرصه سلامت هستیم / بیمارستان نقده که یکی از پیشرفته ترین بیمارستانهاست

دکتر معتمدیان استاندار آذربایجان غربی ۱۵ بهمن ماه ۱۴۰۲ در شهرستان نقده حضور یافت و از پروژه بیمارستان امام خمینی (ره) بازدید کرد .

وی در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما گفت : یکی از اولویتهای اصلی دولت سیزدهم در بحث تکمیل زیرساختهای عمرانی توجه به بخش سلامت است.

دکتر معتمدیان در ادامه افزود: مناطقی که نیاز به توسعه بخش بهداشت و درمان در سفرهای شهرستانی شناسایی شدند و در مصوبات منابع مالی لازم تخصیص داده شد و با تلاش جهادی همکاران دانشگاه علوم پزشکی اکنون شاهد بهره برداری بسیاری از پروژه ها هستیم.

وی تصریح کرد: افتتاح بیمارستان شهید راثی در شاهین دژ با حضور وزیر بهداشت،بیمارستان نقده که یکی از پیشرفته ترین بیمارستانها بر اساس آخرین ورژن آیین نامه 2800 زلزله است و دومین بیمارستان پیشرفته در سطح استان می باشد که در دو تا سه هفته آینده به اتمام می رسد.

 دکتر معتمدیان خاطر نشان شد: با افتتاح این بیمارستان 207 تخت بیمارستانی به سرانه تخت بیمارستانی نقده اضافه خواهد شد. و با احتساب آن از  میانگین سرانه کشوری که حداکثر 2.5 تخت برای هر هزار نفر است نیز عبور خواهد کرد .

وی تاکید کرد: در تلاش هستیم که تمام پروژه های نیمه تمام که در دولت سیزدهم برای احداث مراکز جامع سلامت و مراکز جامع سلامت ویژه آغاز شده است را همزمان برای مراکز درمانی تا حداکثر 24 تخت در بخشهای کم جمعیت شامل روستاها و بخشهای بزرگ و شهرهای کوچک ایجاد کنیم.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه افزود: 5 مرکز جامع سلامت ویژه به کمک دانشگاه علوم پزشکی آغاز شده که خدمات بهداشتی،درمانی و اورژانسی برای محلات پرتراکم و مراکز حاشیه شهرها و بخشهای استان را از طریق این روش جدید پوشش خواهیم داد.

وی با ابراز امیدواری گفت: قریب به 140 پروژه آغاز شده تا پایان سال آینده به اتمام و بهره برداری می رسد.

دکتر معتمدیان در خصوص اعتبار تخصیص داده شده به بیمارستان نقده گفت: با احتساب قیمت امروز بیش از 500 میلیارد تومان است..

وی بیان کرد: پروژه در ابتدای دولت تا پاییز 1400 پیشرفت 31 درصدی داشته است داشت و با سفر ریاست جمهوری و تخصیص منابع لازم در کمتر از دو سال پروژه در حال اتمام است .

گفتنی است در این بازدید دکتر ولی زاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ، دکتر سعید حسین پور مدیر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی دانشگاه و دکتر افشانی مدیر روابط عمومی نیز حضور داشتند .

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,آخرین اخبار,گالری
  • کد خبر : 2243
کلمات کلیدی
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
تنظیمات قالب