درب اصلی ورودی دانشگاه علوم پزشکی
تاریخ : 31 فروردین 1403 ساعت : 06:40:12
لوگوی شعار سال
  • 1403/01/14 - 08:16
  • - تعداد بازدید: 231
  • - تعداد بازدیدکننده: 225
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /appsettingFree

بیش از نیم میلیون تماس با اورژانس 115 آذربایجان غربی در سال گذشته

به گزارش روابط عمومی اورژانس آذربایجان غربی، دکتر فرزین رضازاده در این خصوص اظهار داشت: در سال گذشته در حدود 569 هزار تماس با اورژانس استان برقرار شده است که از این تعداد بیش از 111 هزار ماموریت توسط واحدهای عملیاتی اورژانس انجام شده است.

وی با اشاره به آمار مزاحمت های تلفنی اورژانس بیان کرد: در حدود 60 هزار مزاحمت تلفنی در مرکز پیام ثبت شده است که بخش زیادی از انرژی کارشناسان تریاژ تلفنی اورژانس صرف پاسخگویی به مزاحمین تلفنی می شود و همچنین با توجه به اشغال خطوط اورژانس، متاسفانه مددجویان نیازمند خدمات اورژانس، از دریافت خدمات محروم می شوند.

دبیر کمیته اربعین دانشگاه با اشاره به پوشش امدادی مراسم معنوی اربعین توسط اورژانس بیان کرد: اورژانس آذربایجان غربی در مراسم اربعین 1402 با استقرار 48 دستگاه آمبولانس سبک، 2 دستگاه موتورلانس، 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک فروند بالگرد، یک باب چادر سلامت و 260 نفر نیرو بصورت مستقیم به بیش از 1300 زائر اربعین خدمات سلامت ارائه داد.

دکتر رضازاده در خصوص پروژه های افتتاح شده اورژانس در سال گذشته افزود: دو پایگاه اورژانس ویژه بانوان را در استان افتتاح کردیم که آذربایجان غربی از این حیث از استان های پیشتاز در اورژانس کشور است.

وی در ادامه اشاره کرد: در سطح استان تعداد 20 پروژه در حال احداث برای پایگاه های اورژانس داریم که امیدواریم در سال جدید با تلاش مسئولین به بهره برداری برسد.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: در طی سال گذشته کارشناسان اورژانس استان 65 هزار مددجو را به مراکز درمانی سطح استان انتقال داده اند و 13 هزار مددجو در محل از خدمات درمانی اورژانس بهره مند شده اند.

دکتر رضازاده تصریح کرد: در حدود 22076 حادثه ترافیکی در سطح استان به مرکز پیام اورژانس گزارش شد که تکنیسین های اورژانس به 25133 مصدوم حوادث ترافیکی خدمات اورژانس ارائه داده اند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: در سال گذشته 31 مورد زایمان مادر باردار توسط کارشناسان اورژانس انجام شده است که باعث نجات جان مادر باردار و نوزاد در سطح استان شده است.

وی افزود: اورژانس هوایی استان در سال گذشته تعداد 39 ماموریت انجام داده است که 3 ماموریت ان بصورت اولیه بوده است که تکنیسین های اورژانس هوایی یک مادر باردار در مناطق صعب العبور، یک سرباز در منطقه مرزی و یک مصدوم سانحه ترافیکی را از صحنه فوریت به مراکز درمانی انتقال داده اند.

دکتر رضازاده خاطر نشان کرد: پایگاه های موتورلانس در ارومیه 1870 ماموریت انجام دادند که با توجه به وضعیت ترافیکی شهر در ساعات اوج ترافیک باعث کاهش شاخص زمانی رسیدن کارشناسان 115 بر بالین بیماران و مصدومان بود.

گفتنی است اورژانس آذربایجان غربی با 110 پایگاه اورژانس، یک فروند بالگرد،  3 دستگاه موتورلانس فعال، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و 1000 نفر نیروی انسانی متخصص در حال ارائه خدمات اورژانسی به بیماران نیازمند خدمات اورژانس در سراسر استان می باشد.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,آخرین اخبار,گالری
  • کد خبر : 4094
کلمات کلیدی
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

تصاویر

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
تنظیمات قالب