چاپ        ارسال به دوست

فراخوان جشنواره انتخاب و معرفی دانشجوی نمونه کشوری سال ۱۴۰۰

کلیه دانشجویان متقاضی (مقاطع مختلف تحصیلی) دانشگاههای علوم پزشکی می‌توانند با مراجعه به سایت https://nemooneh.behdasht.gov.ir نسبت به ثبت نام در این جشنواره اقدام کنند.

نفرات اول هر مقطع جهت ارزیابی و انتخاب دانشجوی نمونه کشوری به وزارت متبوع معرفی خواهند شد. همچنین حسب آیین نامه وزارت علوم و تحقیقات و فناوری و با توجه به نکات ذیل انتخاب و معرفی دانشجوی نمونه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، صورت می‌گیرد. نفرات اول هر مقطع جهت ارزیابی و انتخاب دانشجوی نمونه کشوری به وزارت متبوع معرفی خواهند شد.

در جشنواره سال ۱۴۰۰ که بیست و نهمین و سی امین دوره انتخاب دانشجویان نمونه است فرآیند جشنواره بر اساس زمان بندی های پیش بینی شده در هفته سوم آذر آغاز و در اسفندماه با برگزاری مراسم تجلیل به پایان خواهد رسید.

فرایند داوری جشنواره دانشجوی نمونه در دو مرحله دانشگاهی و کشوری برگزار می شود؛ نخست دانشجویان در سطح دانشگاه به رقابت می پردازند و آن دسته از دانشجویانی که برترین امتیازات را بر اساس آیین نامه و صرف نظر از حد نصاب‌های آن کسب نموده‌اند به عنوان برگزیدگان مورد تقدیر دانشگاه  مربوطه قرار می گیرند و آن تعداد از متقاضیان که شرایط معرفی به مرحله دوم را کسب نموده اند به دبیرخانه مرکزی معرفی می شوند.

شرایط اولیه انتخاب دانشجوی نمونه:

  1. حداقل معدل کل دانشجویان مقطع کارشناسی 16، مقطع کارشناسی ارشد 17 و دکترای تخصصی(PhD ) 17 تعیین شده است. دانشجویان در مقطع کارشناسی پس از چهار نیم‌سال، مقطع کارشناسی ارشد پس از دو نیم‌سال و دکترای تخصصی(PhD پس از آزمون جامع می‌توانند در جشنواره شرکت نمایند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بدون احتساب نمره پایان نامه باید حدنصاب معدل کل را احراز نمایند.
  2. کسب شرط حداقل معدل برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در یک مقطع پیشین نیز ( برای مثال مقطع کارشناسی  برای دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد یا مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجوی مقطع دکتری) الزامی است.

  1. شرط سنی شرکت در جشنواره حداکثر 41 سال می باشد.
  2.  داشتن حداقل معدل کل و کسب حداقل امتیاز از بخش‌های پژوهشی، فرهنگی- اجتماعی برای شرکت در این رقابت الزامی است.
  3. دانشجویان دارای سابقه محکومیت در شورای انضباطی دانشگاه و یا مراجع قانونی ذیربط امکان شرکت در این رقابت را ندارند.
  4. ارائه تاییدیه برای کلیه فعالیت‌های علمی- پژوهشی و فرهنگی ضروری است و صرفاً فعالیت‌های صورت گرفته در مقطع فعلی دانشجو ملاک محاسبه و امتیاز می باشد.
  5. مدارک دانشجویان بر حسب گروه تخصصی و مقطع مورد رسیدگی قرار می گیرد.
  6.  بند 2-4 آئین نامه به دلیل شرایط کرونا در دو سال اخیر به دلیل مبتلا شدن برخی از دانشجویان به کرونا، سابقه سنواتی منظور نمی شود.
  7.  دانشجویانی که پس از فراخوان جشنواره سال 1398 فارغ التحصیل شده اند می توانند در جشنواره نمونه سال 1400 شرکت کنند.
  8.  سه امتیاز به صورت افزوده به دانشجویانی تعلق می گیرد که در زمینه کرونا فعالیت داوطلبانه داشته اند.

شروع ثبت نام:

دانشجویان می توانند از 20 الی 30 آذر 1400  با مراجعه به سامانه‌ https://nemooneh.behdasht.gov.ir نسبت به ثبت نام در جشنواره اقدام نمایند.

 

جهت مشاهده آیین نامه جشنواره فایل پیوست را مشاهده نماییددانلود فايل : آيين_نامه_دانشجوي_نمونه._98.pdf ( 1454KB )


٠٩:٣٩ - چهارشنبه ٢٤ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٤٠٣٩٥    /    تعداد نمایش : ٢١٦٣